Všeobecné lékařství | 6. ročník | Kontakt dittrichova

O MNĚ

Jsem studentkou šestého ročníku a ráda bych na fakultě pokračovala v PhD studiu.
V dalším volebním období bych chtěla dokončit projekty, na nichž jsme s kolegy ze Studentské komory AS doposud pracovali.

AKTIVITY

Členka Akademického senátu 1. LF UK 2013 – 2016.
Zakladatelka facebookové Burzy učebnic 1. LF UK.
Administrátorka na výukovém portálu WikiSkripta.eu
Koordinátorka projektu Studentský tutor pro ak. rok 2016 / 2017.
Studentská tutorka od ak. roku 2013 / 2014.
Členka Komise pro hodnocení výuky.

CHCI SE VĚNOVAT


Propagace seznamovacího kurzu pro první ročníky v Dobronicích.

Seznamovací kurz v Dobronicích je snad pro každého medika skvělý zážitek. Nejen že zde poprvé potká lidi, se kterými bude trávit dalších šest let, prožívat s nimi horší i lepší okamžiky, ale taky se tu setká se staršími mediky, některými učiteli, vedením fakulty. Je škoda, že procento prváků, kteří se do Dobronic vydají, není vyšší. Chci se tedy zaměřit na větší propagaci Dobronic už při dni otevřených dveří a také u zápisu. Mimochodem, taky by bylo fajn, kdybychom ze seznamu povinných věcí do Dobronic vyškrtli to obinadlo, které nakonec nikdo nepotřebuje… 🙂

Zavedení pediatrické propedeutiky.

Dítě není malý dospělý. To nám opakují snad v každém ročníku studia, i přesto se ale s dětským pacientem setkáme až v šesťáku. Nebylo by fajn mít někdy v průběhu studia alespoň pár hodin, kdy bychom se vyšetření dětí věnovali?


Vytvoření průvodce programem Erasmus+.

Kdy se podávají přihlášky? Je lepší sever, nebo jih Evropy? Na jak dlouho musím jet? Jaké stáže mi uznají? Co musím zařídit u nás na fakultě? Jaké papíry budu potřebovat? Podle čeho se určuje pořadí kandidátů a jak se na ten Erasmus vlastně dostanu? Ráda bych za spolupráce kolegů vytvořila průvodce, který by jasně a přehledně na všechny tyto i další otázky týkající se Erasmu odpovídal.

Rozvoj projektu Studentský tutor, rozšíření tutorského programu pro studenty anglické paralelky.

S Dobronicemi a prváky souvisí i další oblast mého zájmu. Tutor je člověk, na kterého se medik může obrátit nejen v prváku, ale i v dalších ročnících. Ráda bych se inspirovala nápady studentů i kolegů tutorů a tento projekt ještě vylepšila. Zároveň bych chtěla tutory rozšířit i pro anglickou paralelku.


CO MĚ BAVÍ

Společně s pár lidmi z naší fakulty a dalšími kamarády jsme před třemi lety začali pořádat dětský tábor. Castor Camp začínal se čtyřiceti dětmi v prvním ročníku, letos nás na táboře bylo přes osmdesát. Mám obrovskou radost z toho, že mám jako hlavní vedoucí kolem sebe úžasné lidi a společně děláme tábor přesně takový, na jaký bychom sami chtěli jet. A tak se na ty společné dva týdny všichni těšíme celý rok. Mimochodem, zdravotníka dělat odmítám, pacienti mi zatím stačí jen ve škole :)…

hudba

Od malička se věnuju hudbě, začínala jsem jako snad všichni flétnou, později se přidal klavír. To mě ale pekelně nebavilo, a tak jsem si nakonec v osmi letech vybrala bicí, na gymplu jsem ještě zkusila pozoun. Teď hraju na tympány v Symfonickém orchestru Prahy 8 a jednou za rok vyrazíme s partou skvělých muzikantů jako doprovod při tradičním masopustním průvodu.

tutori

Měla jsem štěstí a jako studentskou tutorku mě na pohovoru vybrali už na konci druháku. Letos tutoruju čtvrtým rokem a ještě pořád jsem v kontaktu i s kruhy, které už mají prvák dávno za sebou. Nejlepší způsob, jak se s budoucími nadějnými mediky seznámit, je seznamovák v Dobronicích. I proto bych se chtěla v budoucnu zaměřit na to, aby těch pár úžasných dní absolvovalo co nejvíc nových prváků.